Sov godt-kurs

Et kurs for deg som

  • har problemer med å sovne om kvelden, våkner for tidlig på morgenen, sover urolig eller opplever mange oppvåkninger i løpet av natten
  • opplever at søvnproblemer påvirker hvordan du fungerer i hverdagen, eller for deg som ønsker å forbedre søvnkvaliteten uten bruk av medikamenter
  • er over 18 år

Kurset passer ikke for deg som har ubehandlet søvnapne, narkolepsi, bipolar lidelse, schizofreni eller demens.

Tema i søvnkurset

  • Søvn og søvnløshet
  • Søvndagbok, bevisstgjøring rundt egne søvnvaner
  • Hva kan vi gjøre når vi ikke får sove
  • Gjennomgang av 4 avslapningsteknikker
  • Søvnrådene som anbefales og hvorfor
  • Bekymringer rundt søvn
  • Søvnrestriksjon

Praktisk informasjon

Kurset består av 5 samlinger av 2 timer hver gang. Mellom hver samling skal jobbes med søvnregistrering og ulike fokusområder. Det er viktig å delta på alle samlingene for best effekt.

Kurssted: Friskliv og mestring, Parkgata 18, møterom 2. etg.
Pris inkl. kursmateriell: Kr. 200

Krever påmelding

Kontakt

Dersom du lurer på om tilbudet vi har er aktuelt for deg, ønsker en uforpliktende kartleggingssamtale eller har andre spørsmål, ta kontakt med frisklivskoordinator.

Frisklivskoordinatorer

Annabelle Miriam Barriteau Siiri

Mobil : 96 51 08 52
E-post : Send e-post

Hilde Iren Bergtun

Mobil : 94 97 43 76
E-post : Send e-post

Kommende kursdatoer


Vis alle kommende kursdatoer